Позика на відпочинок

Непередбачені витрати рано чи пізно трапляються в житті кожної людини. Однією з таких ситуацій є планування відпочинку. Передбачати всі ситуації, які можуть виникнути в подорожі, неможливо, а часом палаюча путівка підвертається буквально за пару днів до вильоту. Друзі та родичі не завжди мають можливість позичити необхідну суму, тому оптимальним рішенням у такій ситуації є звернення до фінансової установи.

Популярність мікрофінансових організацій красномовно свідчить про те, що МФО впевнено витісняють банки з сучасного ринку. Отримання позики в такому закладі займає набагато менше часу і не вимагає збору пакету документів, що грає ключову роль, коли гроші потрібні терміново.

На фінансовому ринку представлено кілька десятків мікрофінансових організацій, тому питання вибору кращого партнера стоїть особливо гостро. Існує кілька ключових моментів, на які варто звернути увагу:

 • реєстрація МФО в державному реєстрі — головна умова, яка повинна бути дотримана в обов’язковому порядку. Так ви зможете бути впевнені в тому, що умови договору будуть виконані, а ваші персональні дані надійно захищені;
 • відсоткова ставка. Багато організацій пропонують безпроцентний кредит новим клієнтам, але зазвичай його сума і термін обмежені. Постійним користувачам надаються позики з відсотковою ставкою до 1% в день, у різних компаній ця цифра може відрізнятися;
 • договір. Перед підписанням документа необхідно уважно вивчити умови видачі грошей, а особливо ті пункти, які надруковані дрібним шрифтом, саме в них може міститися інформація про додаткові платежі та обов’язкове страхування, що істотно збільшить кінцеву суму до оплати.

Зміст:

 1. Обов’язкові вимоги до позичальників
 2. Сума, термін, процентні ставки
 3. Можливі причини відхилення заявки
 4. Способи отримання грошей
 5. Відповідальність за прострочення

Обов’язкові вимоги до позичальників

На відміну від банківських установ МФО висувають набагато менше вимог до позичальників. У рекламних повідомленнях вказується, що отримати позику може будь-яка людина, але мінімальні вимоги все ж є:

 • вік. Отримати гроші може тільки повнолітня людина. Якщо в банках максимальний вік часто буває обмежений 60-65 роками, в мікрофінансових організаціях таких вимог немає, так як пенсіонери зазвичай виявляються більш відповідальними клієнтами;
 • наявність документів, що засвідчують особу. Для оформлення кредиту необхідний паспорт з пропискою та ідентифікаційний код, без них жодна МФО не видасть позику;
 • наявність пластикової картки будь-якого банку, оформленої на ім’я одержувача кредиту.

Остання вимога не є обов’язковою, якщо ви звертаєтеся в наземний офіс компанії, де можна отримати готівку в касі. Офіційне працевлаштування, поручителі, довідка про доходи і наявність майна, яке можна залишити в заставу, також не потрібні. Хоча заявка від нового клієнта, у власності якого є автомобіль або нерухомість, з великою часткою ймовірності буде схвалена.

Юридичні норми ринку онлайн-кредитів

В даний момент небанківське кредитування регулюється Національним банком, але це не означає, що онлайн-кредит на картку — незаконна послуга. На фінансовому ринку існує ряд прийнятих правових актів, що стосуються електронної комерції. Це означає, що договір з МФО підлягає обов’язковому виконанню, а порушення його умов загрожує штрафними санкціями, судовими позовами і нав’язливими дзвінками колекторів.

Для того щоб упевнитися в законності роботи мікрофінансової організації, досить перевірити наявність ліцензії, що дозволяє діяльність, в офіційному державному реєстрі.

Сума, термін, процентні ставки

Мікрокредитування вигідно у випадках, коли гроші потрібні на короткий термін. Зазвичай для нових клієнтів схвалюють мінімальну суму — 2-3 тисячі гривень, при цьому часто в якості програми лояльності для залучення нових клієнтів пропонується знижена відсоткова ставка — 0,01% в день. При наступних зверненнях можна отримати велику суму, але і відсоток при цьому також буде відрізнятися.

Регулярне користування послугами однієї компанії підвищує рейтинг користувача, він отримує можливість отримання позики на кілька десятків тисяч гривень. Але, зрозуміло, ця умова дійсна тільки при суворому виконанні умов договору: своєчасному погашенні попередніх позик і відсутності штрафних санкцій. Процентна ставка може відрізнятися в різних компаніях, але в середньому вона становить 1% в день.

Можливі причини відхилення заявки

Заявка на отримання кредиту на подорож розглядається в автоматичному режимі. Мікрофінансові установи мають доступ до кредитної історії, крім того аналізується ряд факторів, що впливають на платоспроможність клієнта.

Причиною для відмови найчастіше служить вказівка недостовірних даних про себе або неправильне заповнення документів. Оскільки мікрокредит може отримати практично будь-який повнолітній чоловік, немає сенсу намагатися обдурити співробітників компанії. Зрозуміло, офіційне працевлаштування з «білою» зарплатою буде вагомим аргументом, але якщо його немає — не варто цього приховувати, так як інформацію легко перевірити.

Приклад розрахунку відсотків по кредиту

Розрахувати суму переплати можна, скориставшись кредитним калькулятором на сайті компанії. Досить ввести бажану суму і термін, після чого ви побачите суму до погашення. Але зробити це можна і вручну, скориставшись наступною формулою:

Сума переплати = Сума кредиту х Кількість днів х Процентна ставка / 100

Наприклад, ви берете кредит сумою 10 000 гривень на 30 днів:

10 000 х 30 х 0,01 / 100 = 30 гривень.

Способи отримання грошей

Сучасні МФО пропонують кілька зручних способів отримання грошей. Найбільш популярним вважається переказ на банківську картку. Таким чином клієнт може скористатися послугами кредитування з будь-якої точки країни, маючи під рукою лише пластикову картку і доступ до Інтернету. Кошти зараховуються практично миттєво, після цього їх можна зняти в найближчому банкоматі або розплатитися в магазині. Але обов’язковою умовою при цьому є оформлення картки на ім’я одержувача позики, при оформленні заявки на чужу картку компанія з великою часткою ймовірності відмовить у видачі грошей.

Багато МФО мають наземні офіси у великих містах, дізнатися про їхнє розташування можна на офіційному сайті організації. При цьому заявку можна оформити як в офісі у менеджера, так і онлайн, а отримати готівку в пункті видачі. Цей метод підходить тим людям, які з тих чи інших причин не мають банківської карти.

Повернути гроші можна таким же способом, яким вони були отримані: у касі офісу, банківським переказом, переказом з картки на картку, а також через термінал самообслуговування або через електронний гаманець. Найзручніше це робити через особистий кабінет, в якому відображається вся необхідна для здійснення платежу інформація.

Відповідальність за прострочення (штрафи, колектори)

При порушенні умов договору слідують такі ж штрафні санкції, які передбачені і в звичайних банках. Прострочення платежу хоча б на один день чревате погіршенням кредитної історії і підвищенням відсоткової ставки на всю суму позики. Злісне ухилення від зобов’язань призведе до нав’язливих дзвінків самому користувачеві, його родичам і колегам. Якщо вирішити питання мирним шляхом не вдасться — представники компанії звернуться до колекторської компанії або суд.

Чи можна продовжити кредит

Якщо повернути кредит вчасно не виходить, його можна продовжити. Але слід враховувати, що дану послугу надають не всі фінансові установи, а при першому зверненні вона швидше за все буде недоступна. Про можливість пролонгації можна дізнатися на офіційному сайті або в особистому кабінеті. При продовженні терміну користування кредитними коштами обов’язковою умовою є оплата відсотків.

Якщо у клієнта виникли непередбачені фінансові труднощі і своєчасна оплата неможлива, мікрофінансові організації із задоволенням йдуть назустріч і пропонують альтернативні методи вирішення проблеми. При цьому важливо не ухилятися від узятих на себе зобов’язань і активно спілкуватися з представниками організації, тоді велика ймовірність виходу з ситуації з мінімальними штрафами і гарною кредитною історією.