Кредит в інтернеті

Коли гроші потрібні терміново, а дістати їх ніде, на допомогу приходять МФО, у яких можна взяти позику в інтернеті на особисті потреби. На цій сторінці зібрані кращі компанії України, які видають гроші за паспортом і без довідок про доходи. Все, що потрібно зробити – подати заявку на офіційному сайті, дочекатися її розгляду і отримати гроші будь-яким зручним способом: на картку, рахунок, електронний гаманець і т.д.

Зміст:

  1. Як правильно і швидко вибрати кредитора
  2. Вимоги, які пред’являють МФО до позичальників
  3. Нормативна база ринку онлайн-кредитів
  4. Умови видачі позик: сума, термін, процентні ставки
  5. Причини відхилення заявки
  6. Способи отримання коштів
  7. Відповідальність за непогашену позику або прострочення
  8. Чи можна продовжити кредит

Як правильно і швидко вибрати кредитора

Представлені в каталозі мікрофінансові організації мають ліцензії на здійснення своєї діяльності. Проте, треба звернути увагу на ряд чинників, щоб отриманий онлайн кредит в інтернеті не став обтяженням:

  • Параметри позики. Чим нижче ставка і більше термін і сума, тим цікавіше брати в борг.
  • Повна вартість кредиту. Це сума основного боргу і відсотків. Вона повинна бути вказана в договорі.
  • Страховка. Добре, якщо від неї можна відмовитися після оформлення позики, в іншому випадку угода стане невигідною.
  • Приховані комісії. Їх не повинно бути. Комісія допускається тільки при оплаті заборгованості через банк або платіжну систему, клієнт про це завжди інформується.
  • Штрафні санкції. Розмір штрафів і пені не повинен перевищувати встановлені законом значення.
  • Методи впливу на боржника при простроченнях і небажанні погашати заборгованість: усні вимоги, звернення до суду, передача боргу колекторам і т.д.

Рекомендується вибирати компанії, які дають знижку на першу позику, а також надають і проводять різноманітні акції та бонуси.

Вимоги, які пред’являють МФО до позичальників

Вимоги у кожної мікрофінансової організації свої, але серед них є універсальні: наявність громадянства України, вік – 18 і більше років, прописка на території країни (необов’язково в регіоні присутності МФО), повна або часткова дієздатність.

Щоб отримати позику в інтернеті, необхідний телефон, адреса електронної пошти, паспорт і ІПН. Додаткові документи запитують при видачі великих сум. На мобільний та електронну скриньку приходять повідомлення та СМС-коди для підтвердження операцій.

Ще одна вимога до позичальників – наявність доходу, в тому числі «сірої» зарплати. В анкеті потрібно вказати номер телефону роботодавця і його ПІБ, прикладати довідку про доходи не треба.

На ймовірність видачі позики впливає стан кредитної історії і фінансове навантаження. Якщо скоринговий бал наближається до нуля, а у людини стільки боргів, що вона з ними не справляється, їй відмовлять в бажанні отримати кредит в інтернеті.

Нормативна база ринку онлайн-кредитів

До споживчих кредитів відносяться позики терміном до одного місяця на суму, що не перевищує мінімальну зарплату, встановлену Нацбанком України на момент укладання угоди. Відносини між кредитором і позичальником на цих умовах регулюються Законом України «Про споживче кредитування».

З 1 січня 2021 року в закон № 891-IX були внесені наступні зміни:

  1. Обмеження сум пені і штрафів. Сума нарахованих штрафів не може перевищувати більш ніж в 2 рази розмір отриманого кредиту.
  2. Заборона на зміну процентної ставки. Раніше компанії дозволяли собі в односторонньому порядку змінювати умови кредитування, переплата досягала колосальних значень. З 2021 року підвищувати ставку, змінювати порядок обчислення та сплати відсотків заборонено.
  3. Доступ до кредитної історії позичальника. Якщо клієнт не дає згоду, йому відмовляють у видачі, при цьому кредитор зобов’язаний передавати інформацію в БКІ.
  4. Обмеження за кількістю кредитів в «одні руки». Клієнт не може брати позики в безмежній кількості і не повертати їх. Нововведення в першу чергу направлено на захист інтересів МФО.
  5. Всі умови вказані в договорі. Його необхідно уважно вивчати перед підписанням. Якщо інформації немає, треба зателефонувати в організацію і уточнити. Влаштовують умови – оформляйте заявку, немає – виберіть іншу компанію з каталогу і подайте заяву на отримання кредиту.

Умови видачі позик: сума, термін, процентні ставки

Мікрофінансові організації України пропонують клієнтам позики на будь-які цілі на наступних стандартних умовах:

  1. Сума – від 50 до 15000 гривень.
  2. Термін – від 1 до 35 днів.
  3. Ставка – від 0.01% до 2-3%
  4. Повторний кредит – понад 15 тисяч гривень (20, 25, і т.д).

Частина МФО готові надати за ставкою 0.01% не один кредит, а два. Нульова ставка по позиках для нових клієнтів зустрічається рідко, зазвичай в умовах фігурує 0.01%.

Мікрокредитні компанії (МФК) пропонують гроші на термін до півтора років, на суму до 50000 гривень. Для оформлення великої позики необхідно надати додаткові документи і прийти в офіс.

Причини відхилення заявки

Заявка відхиляється, якщо у кредитора є підстави вважати, що клієнт не зможе виплатити борг в зазначений термін. Також на відмову впливають такі чинники:

  • Наявність раніше взятих кредитів в МФО, прострочення по ним.
  • Надмірне фінансове навантаження, яка не дозволить обслуговувати ще один борг.
  • Відсутність паспорта, номера телефону та електронної скриньки.
  • Надання недостовірної або помилкової інформації в анкеті.
  • Відсутність будь-якого доходу, зіпсована кредитна історія.

Також причинами відмови є відсутність українського громадянства і прописки на території країни.

Приклад розрахунку відсотків по кредиту

Відсотки по кредиту розраховуються автоматично після вказівки в фінансовому калькуляторі на головній сторінці МФО суми і терміну позики. Самостійний розрахунок:

  • Сума – 3000 гривень.
  • Ставка – 1.5%
  • Термін – 15 днів.

Розрахунок: 1.5% от 3000 = 45. 45х15 = 675. Разом до повернення через 15 днів: 3675 гривень.

Способи отримання коштів

У клієнта є можливість вибрати спосіб, яким він хоче отримати позику – в інтернеті або офісі МФО. Онлайн заявка зручніше, так як економить час: ходити нікуди не треба, на заповнення анкети йде від 3 до 5 хвилин, ще 2 хвилини триває перевірка. Комісію за надходження грошей на рахунок клієнта оплачує кредитор.

Онлайн-позику можна отримати різними способами:

  1. На картку.
  2. На банківський рахунок.
  3. На електронний гаманець.
  4. Готівкою через систему швидких платежів з видачею в пункті обслуговування за паспортними даними та номером переказу.

Якщо в якості способу отримання обрана картка, її треба верифікувати в особистому кабінеті (прив’язати). Це потрібно для додаткової перевірки. В інших випадках достатньо вказати реквізити – номер рахунку або гаманця.

Відповідальність за непогашену позику або прострочення

У договорі мікрокредитування є пункт: «Наслідки порушення позичальником термінів повернення позики». Там детально прописані всі застосовувані санкції. Штраф призначається за факт прострочення і за кожен день її існування. Пені і штрафи обмежені, їх максимальна сума згідно із Законом України «Про споживче кредитування» не може перевищувати більш ніж в 2 рази суму отриманої позики. Ставка ж може досягати 2%, 3% і більше в день.

При невиконанні позичальником зобов’язань позикодавець має право вчиняти дії, спрямовані на стягнення суми заборгованості в судовому та позасудовому порядку:

  1. Особисті зустрічі.
  2. Телефонні перемовини.
  3. Поштові відправлення за місцем проживання.
  4. Голосові та інші повідомлення.

Якщо вимоги повернути борг не подіють, його можуть передати колекторам. Клієнт, який бере кредит в інтернеті, дає згоду на передачу даних в момент заповнення анкети та подальшого підписання договору, тобто у МФО є всі підстави так зробити.

Щоб уникнути штрафу і пені необхідно активувати послугу «Пролонгація». Термін продовження – від 3 до 7 днів, іноді довше. Умови: погасити нараховані відсотки, сплатити комісію.

Чи можна продовжити кредит

Якщо немає грошей для погашення планової заборгованості, кредит в інтернеті можна продовжити через особистий кабінет. Зверніть увагу, що за це може стягуватися комісія. Також для активації послуги потрібно сплатити раніше нараховані відсотки.

Авторизуйтесь в особистому кабінеті за допомогою логіна і пароля, які ви вказували на етапі заповнення заявки. Виберіть «Продовжити займ». Введіть термін пролонгації. Сплатіть нараховані відсотки, після чого підтвердіть операцію СМС-кодом.

Оформляйте позику, якщо впевнені, що зможете повернути суму в повному обсязі в термін, зазначений в договорі. Виконуйте зобов’язання в повному обсязі, тоді ви станете улюбленим клієнтом для МФО. Бонуси і знижки не змусять себе довго чекати.