Гроші в кредит без відсотків

Мікропозики давно і міцно увійшли в життя простих українців. Швидкі кредити іноді стають єдиним варіантом вирішення фінансових проблем. Сьогодні на території країни діють понад 100 мікрофінансових організацій, одні видають гроші до 1000 грн на короткий термін, інші пропонують більш серйозні суми.

У суспільстві склалася несхвальна думка про мікрокредити, так як тут люди набагато швидше стають боржниками. Але насправді МФО не страшніші звичайних банків, головне, знати правила надання позик і, звичайно, вчасно віддавати борги. Особливо якщо знати, що деякі з них для нових користувачів видають кредит без відсотків.

Зміст:

 1. Переваги мікрокредитів
 2. Як вибрати кредитну організацію
 3. Вимоги до позичальників
 4. Сума, термін, процентні ставки
 5. Причини відхилення заявки
 6. Способи отримання кредиту
 7. Відповідальність за непогашену позику

Переваги мікрокредитів

З яким б побоюванням українці не ставилися до мікрофінансових організацій, більше половини населення країни разово або постійно звертаються до послуг МФО. Цьому є пояснення. Більшість людей не мають достатньої фінансової грамотності, не можуть правильно розподіляти свої доходи і контролювати витрати.

І тут на допомогу всім йдуть мікрокредити. Видаються вони майже всім, швидко, найчастіше без відвідування офісу. Інші переваги:

 1. Моментальне схвалення заявки, довгі розгляди рідкісні і можуть бути пов’язані з уточненням відомостей при наданні великої суми для кредитування. Фактично гроші можна отримати за 5 хвилин де (вдома, в поїздці, на відпочинку) і на будь-які потреби.
 2. Прості і зрозумілі умови. Компанії, які зарекомендували себе на ринку, не вводять своїх клієнтів навмисно в оману, не практикують приховані комісії і додаткові платежі. Все прозоро і зрозуміло, сервіси доступні для людей будь-якого віку.
 3. Отримати гроші можна навіть з поганою кредитною історією. Але не завжди, якщо заборгованостей багато і клієнт не робить ніяких спроб їх погасити, позитивне схвалення практично неможливо. А ось 1-2 прострочення не стануть перешкодою.
 4. Невеликі позики в МФО можуть виправити кредитну історію. Адже якщо людина справно гасить кредит на невелику суму, їй можна довіряти і набагато більші гроші.
 5. Не потрібно збирати пакет документів, брати в бухгалтерії довідки про підтвердження доходів, нести ІПН та інші папери. Для отримання грошей досить завантажити фото паспорта.
 6. Заповнення анкети займає 5-10 хвилин, в системі є підказки, що допомагають зорієнтуватися в сервісі.

Для отримання МФО не потрібно застави і поручителів, навіть номер родичів і знайомих майже ніхто не питає. Зазвичай компанії не беруть додаткових комісій за надання кредиту, клієнт платить тільки відсотки. Але можуть бути і винятки, перед підписанням документів рекомендується уважно прочитати всі умови договору.

Недоліків у мікрокредитів теж багато. Найнеприємніше — це високий відсоток, він пояснюється ризиками організації і невеликими термінами кредитування.

Як вибрати кредитну організацію

Сьогодні на ринку існують два типи мікрофінансових організацій: МКК (мікрокредитні компанії) і МФК (мікрофінансові). Їх функції схожі — видавати гроші підприємствам і звичайним людям, але є і деякі відмінності:

 • МФК — це великі компанії з великим статутним капіталом, часто виникають як дочірні підприємства від великих банків, їх часто перевіряють аудитори, відповідно, і ступінь відповідальності перед клієнтами тут вище.
 • МКК — невеликі або середні організації, які перевіряють не так ретельно, як МФК; найголовніше-вони повинні мати резервну базу на випадок неповернення коштів від позичальників; перевіряє їх не Національний банк України, а СРО.

Незалежно від статутного капіталу, форми і способу роботи МФО зобов’язані бути в одній з саморегулівних організацій, контролюючих їх діяльність. Також вони зобов’язані в певний термін надавати звітну документацію в Національний банк України.

З цього випливає, що МФК більш серйозна фінансова установа, вона може видавати позики більш широкому колу клієнтів, більшої суми і на більш тривалий термін.

Якщо потрібна невелика сума на 1-2 тижні можна вибрати абсолютно будь-яку МФО. А ось якщо потрібна більш серйозна позика, тоді варто вибирати серед МФК.

Вимоги до позичальників

Тут МФО набагато зручніше і вигідніше звичайних банків, де для отримання кредиту доведеться довести свою платоспроможність (підтвердити доходи довідками та виписками), свою працевлаштованість, відсутність інших серйозних фінансових витрат у себе, у чоловіка і т.п. В мікрофінансової організації такого немає. Які вимоги пред’являються при оформленні мікрокредиту:

 • наявність паспорта (іноді другого документа);
 • вік від 18 до 65 років (іноді може бути і більше);
 • громадянство України;
 • постійна прописка;
 • діючий номер телефону (або адреса електронної пошти).

Причому, що все це не піддається суворої перевірки. Звірка відомостей займає від 5 хвилин до півгодини. Цей фактор є особливо привабливим для майбутніх клієнтів.

Сума, термін, процентні ставки

Головна відмінність МФО від інших кредитних організацій — це принцип нарахування відсотків. Так як терміни позик невеликі відсотки «капають» кожен день. І, відповідно, чим більше термін і сума, тим більше переплата.

З 1 липня 2020 р діяльність мікрофінансових організацій регулює Національний банк України. Зокрема, держава взяла на себе врегулювання максимально доступної відсоткової ставки, а також питання щодо захисту споживачів від надто роздутих штрафів і пені. Тому сьогодні на ринку спостерігається відносна стабільність в плані установки відсотків.

Мінімальна ставка в Україні — 0,01%, зазвичай навіть якщо мова йде про безвідсотковий кредит, в договорі буде стояти саме ця цифра.

Якщо потрібен кредит на велику суму і на більш тривалий термін, потрібно звертатися в МФР, що спеціалізуються в цьому напрямку. Варіантів багато, перед подачею заявки краще уважно вивчити всі пропозиції, порівняти ціни і почитати відгуки.

Де можна знайти кредит без відсотків на картку

Багато МФО видають перший кредит в Україні без відсотків. Це не обман, швидше рекламна акція, яка знайомить людину з організацією. Безвідсоткова позика видається на 10-14 днів, рідко довше і сума не може перевищувати 1000 грн. Зазвичай цього достатньо, щоб зрозуміти, чи здатний позичальник виконати всі обумовлені умови.

Кредит без відсотків на картку, звичайно, насторожує українців. Важко повірити в безкоштовний сир. Але тут нема чого боятися, це разова акція, що влаштовується МФО для підвищення лояльності клієнтів. Так що послугою можна користуватися сміливо, головне, не доводити до прострочення.

Причини відхилення заявки

МФО і цінуються за те, що майже не відмовляють у видачі кредитів. У них набагато нижче планка вимог до позичальників. Але все ж бувають і такі ситуації. Зазвичай відмови приходять на позику без відсотків онлайн. Вся справа в тому, що їх пропонують новачкам, і після перевірки знаходять відомості, які перешкоджають видачі грошей. Що це може бути:

 • погана кредитна історія: наявність прострочень, невиплачені кредити, темні схеми і т.п .;
 • велике кредитне навантаження (відповідно до прийнятих правил, сума витрат на кредити не повинна перевищувати 30-40%;
 • недостатня фінансова незалежність (деякі компанії не дають гроші студентам або непрацюючим пенсіонерам);
 • звернення одночасно в кілька кредитних організацій, банки можуть порахувати такого клієнтам ненадійним;
 • в анкеті була вказана недостовірна інформація, наприклад, вписана сума заробітку більше, ніж є насправді, вбитий неробочий телефон;
 • наявність заборгованості по податках і ЖКГ, так як ці прострочення тягнуть за собою звернення до судових приставів і закінчиться обов’язковим стягненням боргів.

Також не варто йти в інший банк, якщо вам вже відмовили в одному. У всіх фінансових організацій одне джерело інформації про клієнтів, тому побачивши одне звернення, вам в 80% випадків відмовлять.

У деяких випадках причиною відмови може послужити наявність дітей, непрацюючого чоловіка, а також інших утриманців. Також проти позичальника може говорити судимість, невиплачені аліменти або інші соціальні зобов’язання.

Але останні умови найчастіше ставляться до позик на велику суму, на кредити до 1000 грн вимог менше.

Способи отримання кредиту

Майже всі мікрофінансові організації практикують видачу кредитів віддалено, через інтернет. Це зручно як компанії (не потрібно витрачатись на офіс і зарплату персоналу), так і позичальнику (для отримання грошей не потрібно виходити з дому і їхати в офіс). Що потрібно для отримання кредиту онлайн:

 • зареєструватися на сайті, ввівши номер телефону та адресу електронної пошти;
 • вказати особисті дані, які вимагає банк, зазвичай це прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання, місце роботи, інформація про дружину/чоловіка/дітях;
 • далі система попросить вас ввести номер картки і прив’язати її до аккаунту, для цього з картки списується невелика сума (після ідентифікації вона повернеться на рахунок);
 • після найважливіший етап — підтвердження особи, потрібно буде зробити фото розвороту паспорта, можливо, разом зі своїм обличчям (все залежить від вимог МФО);
 • якщо перевірка пройшла успішно, можна подавати заявку на потрібну суму.

У 90% випадків, якщо аккаунт пройшов перевірку паспорта і банківської картки, кредит буде схвалений.

Також клієнт може звернутися безпосередньо в офіс організації, їх адресу можна знайти на сайті компанії або просто через пошуковий запит в інтернеті.

Для отримання кредиту знадобляться ті ж документи, що і онлайн, головне паспорт. Іноді звернення до офісу обов’язкове, наприклад, якщо сума запиту перевищує 20 000 грн.

Відповідальність за непогашену позику

Будь-який кредит повинен бути погашений повністю і в строк. У зворотному випадку банк має право нарахувати неустойку в установленому розмірі (це може бути як 1, так і 2, 3 і більше%) в день від суми виданого кредиту за кожен день прострочення. Якщо клієнт не вжив жодних заходів щодо врегулювання проблеми, проти нього може бути розпочато процес примусового стягнення боргу (через суд, колектора) або ж можлива передача права вимоги боргу третім особам.

У будь-якому випадку відмова виплачувати борг може негативно відбитися на його кредитній історії, безпосередньо вплине на кредитний рейтинг. Надалі отримати кредит навіть на маленьку суму навряд чи вийде.

Пролонгація кредиту

Не можна доводити справу до передачі кредитної справи в колекторську організацію або в суд. Це призведе не тільки до витраченого часу і нервів. Якщо буде винесено постанову про стягнення з боржника коштів в рахунок сплати кредиту, судові пристави будуть вправі на законних підставах опечатати його майно, забрати квартиру, машину і навіть заощадження в банку.

Щоб не опинитися в такій ситуації, потрібно вчасно повідомити мікрофінансову організацію про фінансові ускладнення. Зазвичай МФО, як і іншим банкам, не вигідно робити собі боржників, єдине, що їм потрібно — погашений борг і відсотки.

Тому не потрібно ховатися, вимикати телефони і не відповідати на заявки. Навпаки, краще якомога швидше зв’язатися з представниками МФО і домовитися про перенесення платежу або зміну суми (зі збільшенням терміну). Можливо, вам нададуть відстрочку на кілька днів або тижнів і запропонують можливі шляхи вирішення.