Терміново потрібні гроші

Онлайн-кредитування – найкраще рішення, якщо виникли проблеми з фінансами та терміново потрібні гроші у борг сьогодні. Якщо клієнт відповідатиме вимогам кредитора, гроші прийдуть йому на картку в день звернення, що дуже просто, зручно та надійно.

Такий вид кредитування має низку переваг:

 • короткі терміни оформлення;
 • розгляд заявки за +-10 хв;
 • після схвалення гроші переказують відразу (якщо не потрібна довідка про доходи);
 • невисокі вимоги;
 • багато програм та умов;
 • послуги працюють цілодобово;
 • багато хороших відгуків.

Зміст:

 1. Вибираємо надійного кредитора
 2. Вимоги до позичальників
 3. Сума позики, строки та відсоткові ставки
 4. Що буде, якщо не погасити позику
 5. Причини можливого відхилення заявки
 6. Способи оформлення та отримання кредиту

Вибираємо надійного кредитора

На даний момент вибір ліцензованих компаній величезний — понад 1,5 тисячі.

Існує державний реєстр, де представлений список найкращих та надійних кредиторів. Обов’язково перевірте, чи вибирається компанія в реєстрі, щоб не зіткнутися з шахраями. Всі представлені в реєстрі компанії мають ліцензію НБУ і вони відрізняються сумлінною роботою. Список постійно оновлюється.

Вам доступні опції сортування за терміном або максимальною сумою позики. Після цього ви надсилаєте заявки організаціям, що перебувають у ТОПі. Вам дадуть відповідь через кілька хвилин і залишиться лише зробити вибір на користь оптимального варіанту. Гроші прийдуть на картку чи віртуальний гаманець.

Вимоги до позичальників

Мікропозики такі популярні саме тому, що головним фактором вважається лояльність до позичальників. Деякі компанії задовольняються наданням паспорта громадянина України, щоб переконатися, що клієнту більше 21 року і він має постійну реєстрацію.

Якщо ж потрібна велика сума грошей або тривалий термін, то вам потрібно надати організації додатковий пакет документів, перелік яких залежить також від мікрофінансової організації, але зазвичай потрібно:

 • другий документ для посвідчення особи, крім паспорта (закордонний паспорт, права);
 • довідка з місця роботи з підтвердженням доходу;
 • договір поруки.

Правове регулювання ринку онлайн-кредитів

Мікрофінансування у світі працює вже понад 30 років і швидко розповсюджується, оскільки є ефективним засобом підтримки малого бізнесу.

До ухвалення закону про діяльність цих організацій нічого не регулювалося законодавчо. Згодом було прийнято поправки, що розділили МФО на два види: мікрофінансові та мікрокредитні.

Порівняно з обсягами банківських кредитів мікропозики поки що занадто малі, але швидко розширюються. За підсумками року мікрофінансовий ринок значно зріс. Збільшення кількості тимчасово безробітних громадян зараз підтримає зростання мікрофінансування наступного року.

Сума позики, строки та відсоткові ставки

Кожна МФО зобов’язана надати позичальнику всю докладну інформацію про суму виплат та строки. Порядок та умови мікропозик є у переліку правил кожної організації, і вони завжди затверджені регламентом та внутрішніми положеннями.

Щодо термінів ви повинні розуміти, що терміновий кредит буде працювати на вас за умови, якщо взятий на короткий термін. Щоб заплатити менше грошей, потрібно якнайшвидше його виплатити.

Що стосується відсоткових ставок, то порівняно з банківськими вони досить високі і можуть досягати приблизно 700% річних, але максимум відсотка, що стягується з клієнта, зазвичай законодавчо обмежується.

Приклад розрахунку відсотків та неустойки

У загальній сумі платежів, включаючи відсотки, пені, штрафи та страхування, якщо ви обрали послугу, сума не повинна перевищити суму самої позики більше, ніж у півтора рази.

Наприклад, ви взяли 4 тис. гривень. Назад віддати треба буде не більше 6 тис. Розрахунок такий: 4 000 (ваш борг) + відсотки, пені та штрафи на суму не більше 6 000 гривень (4000 х 1,5).

До речі, якщо вам терміново потрібно 10 000 гривень на 15-денний термін, тобто спеціалізовані варіанти позик з іншими обмеженнями, що вигідніше.

Загальна сума відсотків (виключаючи неустойку) та платежу за дод. послуги не може перевищити 3000 гривень, що становить 30% від загальної суми вашої позики. За день ви виплачуватимете не більше 200 гривень.

Якщо ви прострочили позику, неустойка не може перевищити 0,1% від вашого боргу за кожний день затримки виплати кредиту. Важливо знати, що штраф може бути нарахований лише на частину боргу, що була прострочена, але не відсотки.

Після погашення боргу слід зберегти всі документи про оплату. Ви також можете попросити у компанії довідку, що підтверджує погашення кредиту.

Що буде, якщо не погасити позику

Клієнт повинен знати про наслідки у разі непогашеної мікропозики, оскільки це прописується у договорі кредитування. Багато МФО, оформляючи кредит, отримують дані вашої картки та дозвіл на переказ грошей онлайн. Якщо ви вирішили не сплачувати борг, то організація почне списувати гроші з вашого рахунку самостійно. Так зазвичай роблять компанії, що надають мікрокредити в онлайн форматі і під час підписання договору ви самі даєте на це дозвіл.

Є також інші варіанти санкцій для боржника:

 • величезні штрафи з 1 дня прострочення, включаючи штраф за прострочення плюс додаткові нарахування за кожен наступний день;
 • психологічне маніпулювання, що включає дзвінки родичам, колегам, смс і не тільки;
 • продаж боргу компаніям колекторів, які працюють із застосуванням більш серйозних впливів.

Борги ніхто не прощає, навіть якщо ви зміните номер та перестанете відповідати на дзвінки та смс. Співробітники організацій зазвичай можуть дістати різну інформацію та впливатимуть на боржника через його оточення.

Деякі думають, що можна не сплачувати борги, поки їх не продадуть колекторам, оскільки з’явився новий закон з мораторієм на застосування протиправних методів і колектори не мають права зловживати повноваженнями та завдавати шкоди боржнику.

Але більшість колекторів працюють за старою схемою, тому намагайтеся не доводити справу до такої небезпечної ситуації. Усім, хто зіткнувся із протиправними діями цих осіб, потрібно терміново звернутися до правоохоронних органів.

Причини можливого відхилення заявки

Причини можуть бути різними і навіть якщо ви вже брали позику у конкретній організації, повторно вам можуть відмовити. Компанія може змінити умови кредитування, і ви вже не будете відповідати їм. Але є й інші можливі причини:

 • погіршення кредитного рейтингу;
 • помилки у заявці;
 • закредитованість.

Найчастіше причиною буває неможливість додзвонитися клієнту у тому, щоб перевірити його дані.

Негативна кредитна історія – це дуже поширена причина відмови МФО, також поряд з нею ваші малі або неофіційно підтверджені доходи можуть спричинити відхилення заявки.

Ще одна вагома причина — судимість потенційного клієнта або його перебування на обліку у псих. диспансер. Коли вказуватимете в заявці ваші профілі в соціальних мережах, дивіться, щоб там не було нічого підозрілого, інакше заявка також буде відхилена.

Способи оформлення та отримання кредиту

Отримати позику на картку дистанційно просто: не потрібно нікуди йти та приносити пакет документів. Експрес кредитування – зручне та швидко. Ви подаєте заявку через сервіс кредитування в онлайн-форматі, ознайомившись з умовами договору. Після цього чекаєте на дзвінок від менеджера з уточненням намірів та верифікації. Якщо все гаразд, і ви підходите, кредит видадуть одразу з автоматичним укладанням договору. Гроші надійдуть на ваш платіжний засіб, зазначений у заявці.

При оформленні мікропозики офлайн клієнт приходить до офісу та заповнює анкету, надавши необхідні документи. Після підтвердження особи та низки питань заявка розглядається і якщо відповідь буде позитивною, позичальника запрошують для підписання договору на папері. Потім йому видають гроші готівкою або переказом на картку.

Чи є можливість пролонгації мікропозики

Часто відбувається так, що після прострочення організація пропонує продовжити позику, що означає перенесення дати виплати. Найчастіше цей термін становить 30 днів. Клієнт повинен виплатити або вартість послуги, або відсоткову ставку, що нараховується щоденно, без виплати основної заборгованості у цей період.

Оформити пролонгацію нескладно. Зазвичай для цього достатньо увійти в особистий кабінет, вибрати послугу та кількість днів, на яку треба продовжити кредит, після чого відправити заявку.

Заявку розглядають протягом 10 хвилин і надсилають код на мобільний номер (електронний підпис) для підтвердження. Постарайтеся оформити продовження за декілька днів до дати виплати позики, прописаної в договорі, щоб не зіпсувати кредитну історію. Також треба розуміти, що не всі МФО можуть запропонувати пролонгацію позики.