Мікрокредит онлайн

Мікрокредит — короткострокова позика, яка надається на більш простих умовах, ніж більшість банківських продуктів. Для його оформлення не потрібно підтверджувати доходи збирати значний комплект документів — зазвичай досить паспорта та ідентифікаційного коду. Що ж стосується способу отримання коштів, то гроші можуть бути моментально відправлені на будь-яку іменну банківську картку, видану в Україні.

Ви можете оформити мікрокредит онлайн — на цій станиці ми зібрали пропозиції всіх компаній, офіційно ліцензованих, що працюють в повній відповідності з чинним українським законодавством. Порада: для підвищення ймовірності схвалення позики відправте заявки відразу в кілька мікрофінансових організацій. Якщо рішення про схвалення візьмуть 2-3 компанії, то ви зможете або вибрати найвигіднішу пропозицію, або значно збільшити суму позики.

Зміст:

 1. Де взяти мікрокредит
 2. Чи законно брати мікрокредит онлайн
 3. Як отримати гроші
 4. Продовження договору позики

Де взяти мікрокредит? 5 правил вибору надійного кредитора

Популярність доступних фінансових продуктів обумовлює стрімке зростання компаній-посередників і активізацію шахраїв. Перші по факту не видають мікрокредити, а лише стягують з клієнтів плату за відправку анкет кінцевим кредиторам. Другі збирають паспортні дані і в подальшому використовують їх в корисливих цілях, зокрема намагаються оформити кредити на ім’я позичальника. Але це не означає, що складно відокремити надійні компанії від пропозицій шахраїв.

Дотримуйтесь 5 простих правил вибору мікрофінансової організації:

 1. Перевіряйте реєстраційні дані — авторитетні компанії ліцензовані, працюють відповідно до законодавства України.
 2. Читайте відгуки — якщо компанія обманює клієнтів, то останні обов’язково напишуть про це на просторах мережі.
 3. Довіряйте авторитетним джерелам — протягом багатьох років наш сервіс відбирає для користувачів пропозиції від надійних компаній з бездоганною репутацією.
 4. Шукайте ознаки ненадійної компанії — наспіх зліплений сайт і позначки дрібним шрифтом про те, що компанія не надає фінансових послуг, повинні мотивувати вас звернутися до іншого кредитора.
 5. Підозріло вигідні умови — МФО практично ніколи не видають суми понад 100 000 грн при першому зверненні, термін рідко перевищує 30 діб, особливо якщо мікрокредит надається під 0.01% річних в рамках акції.

Незважаючи на стрімкий розвиток ринку мікрофінансування, нормативна база поки далека від досконалості. Це не дозволяє швидко блокувати сайти шахраїв або посередників, які нав’язують користувачам свої послуги. Щоб отримати мікрокредит на картку без ризику витоку конфіденційної інформації, довіряйте тільки перевіреним компаніям. Всі авторитетні МФО представлені в цьому розділі нашого сайту — ми постійно стежимо за актуальністю інформації і допомагаємо користувачам не потрапити до рук шахраїв.

Хто може отримати мікрокредит без відмови? Вимоги до позичальників

Кожна компанія індивідуально формує перелік вимог до позичальників. Як правило, вони набагато лояльніше банківських — отримати мікрокредит онлайн можна навіть при відсутності кредитної історії або відкритих простроченнях. Головне — надати достовірну інформацію і направити заявки в кілька компаній. Що ж стосується позичальників без прострочень і з хорошим кредитним рейтингом, то їм МФО готові запропонувати кращі умови і найвищі ліміти.

Базові вимоги до позичальників:

 • вік від 18 років;
 • громадянство України;
 • наявність дійсного паспорта;
 • наявність мобільного телефону;
 • наявність виходу в Інтернет.

В анкетах мікрофінансових організацій практично завжди зустрічається поле з інформацією про доходи заявника. Будьте спокійні: ви можете вказати будь-яке джерело доходу, навіть зарплату при неофіційному працевлаштуванні, допомогу або пенсію. Головне, не намагатися обдурити кредитора. Брехня майже напевно розкриється і в мікрокредиті буде відмовлено. Підтверджувати дохід довідками, як правило, не потрібно.

Чи законно брати мікрокредит онлайн

На даний момент в країні не прийнятий окремий закон про діяльність мікрофінансових організацій. Однак діє Закон від 15.11.2016 № 1 734-VIII «Про споживче кредитування в Україні», який регулює, зокрема, роботу МФО. З настанням року в його текст, а також до низки нормативних актів були внесені зміни прийняттям закону № 891-IX.

Ряд нововведень значно спростив виплату мікрокредитів для громадян:

 • тепер загальний розмір заборгованості за кредитними договором на термін до 1 місяця не може перевищувати подвійної суми, отриманої позичальником;
 • те ж саме стосується позик на суму не більше розміру однієї мінімальної зарплати;
 • де-юре все мікропозики тепер відносяться до споживчих кредитів;
 • кредиторам законодавчо заборонено змінювати процентну ставку і алгоритм її обчислення, якщо це погіршує умови договору для позичальника;
 • при оформленні компанії будуть зобов’язані отримувати від позичальників згоду на доступ до даних їх кредитної історії.

Нововведення повинні будуть допомогти і фінансово неграмотним позичальникам, які самі заганяють себе в кредитну яму. Зокрема, зміни в законодавстві забороняють нескінченно брати мікрокредити без наміру повертати їх. Раніше нововведення для ринку «швидких» позик анонсував і Національний банк України. Згідно з наявною інформацією, регулятор планує зобов’язати кредиторів розміщувати на сайтах детальну і зрозумілу інформацію про відсотки і порядок їх нарахування.

Що ж стосується ситуації, при якій позичальник може отримати мікрокредит цілодобово в режимі онлайн, то ця процедура законна. В даному випадку відносини кредитора і споживача регулюються ЦК України (ст. 641 і ст. 644), а також законом «Про електронні документи та електронний документообіг». Відповідно до цих положень, що відповідає нормам договір визнається дійсним, незалежно від того, був він підписаний онлайн або укладався у більш звичній письмовій формі.

Чому мою заявку відхилили і як отримати мікрокредит без відмови

Головна причина, по якій мікрофінансові компанії відхиляють більшість заявок — помилки в анкетах і навмисні спроби позичальника ввести в оману потенційного кредитора. Рідше причиною відмови є відкриті прострочення, зіпсована кредитна історія і високе боргове навантаження — в цій ситуації все залежить від кредитора, він може як схвалити, так і відхилити заявку позичальника з поганою КІ.

Щоб отримати мікрокредит без відмови, дотримуйтесь 5-ти головних правил:

 • Вказуйте достовірну інформацію в анкеті.
 • Перед відправкою перевіряйте її на наявність помилок, будьте особливо уважні при введенні паспортних даних.
 • Одночасно відправляйте заявки в кілька МФО.
 • Не намагайтеся ввести кредитора в оману, не вказуйте завищений дохід.
 • Надавайте максимум даних, зокрема відомості, які не є обов’язковими для введення.

Чим більше достовірної інформації ви передасте кредитору, тим вище ймовірність схвалення. Пам’ятайте, що далеко не всі компанії готові надати мікрокредит цілодобово: в деяких випадках доведеться чекати початку робочого дня. Для вашої зручності ми відібрали і представили в цьому розділі пропозиції від кредиторів, які розглядають заявки позичальників в режимі 24/7. Виберіть одну з них, щоб скоротити час очікування.

Як отримати гроші і скільки доведеться переплатити кредитору

Умови формуються індивідуально для кожного позичальника за винятком пропозицій, для яких діють фіксовані тарифи. Насправді, ви можете отримати мікрокредит на картку без переплат в рамках акцій і спеціальних пропозицій — найчастіше безкоштовні позики надаються новим користувачам. Якщо ви повернете такий мікрокредит вчасно, то переплачувати за нього не доведеться, або компанія сама погасить нараховані відсотки. Якщо допустите прострочення, то оплатити доведеться весь період користування грошима.

Зверніть увагу: в більшості комерційних пропозицій на сайтах МФО вказана щоденна відсоткова ставка. Однак в договорі вона часто переходить в річну. Її легко розрахувати самостійно ще до оформлення заявки: якщо щоденна ставка становить 1%, то її річний обсяг складе 365%. Якщо ви берете 10 000 грн під 1% в день на тиждень, то переплата складе 700 грн (10 000 1% 7). Пам’ятайте, що відсотки за першу позику можна не платити, скориставшись акційними пропозиціями МФО — інформація про них представлена ​​в поточному розділі нашого сайту.

Що ж стосується способу отримання грошей, то більшість кредиторів готові відправити гроші на банківську картку позичальника, на його рахунок або електронний гаманець, а також перерахувати коштів готівкою через популярні платіжні системи. Конкретний спосіб вибираєте ви. Рекомендуємо зупинитися на банківській картці — як правило, гроші на неї зараховуються набагато швидше, ніж на розрахунковий рахунок, і для отримання коштів не потрібно йти до пункту видачі переказів, як у випадку з вибором готівки.

Продовження договору позики та наслідки за невиплату боргу

Ви можете продовжити мікрокредит онлайн через особистий кабінет МФО, але тільки в тому випадку, якщо договір передбачає таку можливість. Переважна більшість мікрофінансових організацій надають такий сервіс. Зазвичай для продовження терміну дії договору достатньо сплатити нараховані відсотки і комісія при цьому не стягується. Однак конкретні умови необхідно шукати в договорі або уточнювати у служби підтримки компанії. Як правило, зв’язатися з представниками саппорта можна через чат, електронну пошту або по телефону гарячої лінії.

Несплата заборгованості тягне за собою нарахування штрафів за кожен день прострочення. Однак за законом максимальний розмір штрафних санкцій обмежений: у випадку з оформленням позики на термін до 30 днів, він не може перевищувати подвійний розмір тіла боргу. Але це не привід ігнорувати вимоги про повернення заборгованості — кредитна історія буде зіпсована, вам почнуть дзвонити колектори з нагадуваннями про борг. Набагато простіше подзвонити в МФО і пояснити ситуацію. Кредитор напевно піде вам назустріч. У деяких випадках організації готові реструктуризувати кредит і зменшити розмір штрафів.