Кредит цілодобово

Сьогодні оформлення кредиту онлайн цілодобово не представляє ніяких проблем. Величезна кількість людей постійно користуються сервісами мікрокредитування, оскільки це досить простий і зручний спосіб отримання грошових коштів. Немає необхідності шукати предмет для застави, як у випадку з ломбардами, збирати величезну кількість документів — з банками. Досить заповнити невелику анкету-заявку через інтернет, надати дані банківської картки. І гроші в кишені! Зазвичай подібна процедура забирає мінімум часу: до 15-20 хвилин при першому оформленні, до 3-5 хвилин — при повторному зверненні. Немає необхідності в отриманні додаткових довідок про дохід, прикріплення копій трудової книжки, тривалому очікуванні рішення про видачу коштів. По суті для отримання грошей досить паспорта та ідентифікаційного коду.

Звичайно, у новачків в питаннях кредитування виникає чимало запитань у зв’язку з оформленням і отриманням грошової позики. Ми спробували висвітлити найбільш поширені з них.

Зміст:

 1. Як правильно вибрати кредитора
 2. Які вимоги можуть пред’являти МФО позичальникам
 3. Закони в сфері онлайн кредитів
 4. З яких причин можуть відмовити у видачі позики
 5. Способи погашення заборгованості
 6. Відповідальність за невиконання фінансових зобов’язань

Як правильно вибрати кредитора

Пропозиція оформити кредит на картку цілодобово надходить від багатьох мікрофінансових організацій. Однак експерти в цій галузі рекомендують уважно ставитися до вибору кредитора. Звертайте увагу на наступні аспекти:

 • вимоги до позичальників (відповідаєте ви їм чи ні);
 • процентні ставки;
 • надійність кредитуючої компанії;
 • терміни кредитування (ряд організацій надає позику на 15 діб, деякі дозволяють користуватися грошима більше 30 днів — все індивідуально).

Найпростіший спосіб вибору кредитора — використання сайтів з незалежними рейтингами, де представлені тільки перевірені, відповідальні компанії. Тут можна впорядкувати свій вибір за кількома параметрами.

Клієнтам онлайн-організацій важливо розуміти, що навіть вибір за такими рейтингами — не гарантія сприятливого співробітництва. Найважливіший документ, з яким слід знайомитися — кредитний договір. У ньому прописуються всі умови кредитування, права і обов’язки сторін, можливі розміри штрафів за прострочення або внесення неправдивих даних до анкети.

Які вимоги можуть пред’являти МФО позичальникам

Існує поширена думка, що мікрофінансові компанії готові видавати позики всім. Це не зовсім відповідає дійсності. Більшість організацій також пред’являють до потенційних клієнтів ряд вимог:

 1. Наявність українського паспорта старого або нового зразка. Відповідно, відсутність можливості оформляти кредити для іноземців.
 2. Наявність ідентифікаційного номера. В нашій країні будь-який громадянин має право відмовитися від отримання ІПН, однак практично всі МФО вимагають вписати цей номер в анкету. Вся справа в тому, що паспортні дані можуть змінюватися. В цьому випадку складно гарантувати ідентифікацію особистості. ІПН залишається незмінним протягом усього життя, навіть якщо змінені прізвище або ім’я.
 3. Вік. Деякі компанії готові кредитувати осіб у віці від 18 років. Ряд організацій відмовляється співпрацювати з тими, кому не виповнилося 20 або 22 року. Є й інші варіанти вікових обмежень. Їх краще уточнювати в конкретній компанії.
 4. Прописка. Сьогодні отримати кредит онлайн на карту цілодобово складно особам, прописаним в непідконтрольних зонах Донецької і Луганської області, а також в Криму.
 5. Військова служба. Неохоче МФО видають позики тим, хто знаходиться на строковій службі або за контрактом служить в ЗСУ.
 6. Кредитний рейтинг. Ряд МФО не звертають уваги на кредитну історію клієнта. Однак зіпсована історія для багатьох — привід відмовити у видачі позикових коштів.

Цей список може бути набагато довший. Все залежить тільки від того, чиїми послугами користується людина. У країні вже працюють організації, які готові кредитувати на великі суми постійних клієнтів. В цьому випадку відсоткові ставки набагато нижче, ніж по мікропозиках, а термін кредитування — більше. Але користувача можуть попросити пройти авторизацію через систему Bank ID. Вона дозволяє компаніям робити автоматичну перевірку зазначеної персональної інформації, дізнаватися кредитний рейтинг заявника, а також додаткові дані про особу, що звертається за фінансовою допомогою.

Закони в сфері онлайн кредитів

Ринок онлайн-кредитування регулюється тими ж законами, які поширюються на звичайні банківські кредити. Відносно недавно Верховна Рада України прийняла додатковий закон, що обмежує діяльність МФО. Зараз компаніям заборонили зв’язуватися з питань непогашених вчасно позик з колом близьких і знайомих позичальника, крім осіб, яких людина сама вказав в заявці як контактних.

Є ще одне важливе правило. Позичальнику слід пам’ятати, що в країні заборонено вимагати від клієнта суму в рахунок оплати боргу, яка в два і більше разів перевищує тіло онлайн-кредиту. Іншими словами, якщо ви берете в борг 3000 гривень, компанія не має права нарахувати відсотками понад 6000 гривень.

Що слід знати про суми кредитування, строки і процентних ставках

Мікрокредитування тому і називається так, що стосується порівняно невеликих сум. Не випадково такий спосіб оформлення позики цілодобово ще називають кредитом до зарплати. Зазвичай клієнтам видають в борг суми від 500 до 30 000 гривень. Все залежить від того, як часто клієнт користується сервісом, своєчасності погашення боргів, зазначених в анкеті розмірів місячного доходу та інших факторів.

Терміни кредитування становлять від 14 до 30 днів, в деяких організаціях — до 2-6 місяців. Якщо говорити про процентні ставки, тут все залежить від конкретної компанії. На даний момент на ринку ставки складають від 1% до 3% в день.

Багато користувачів вважають, що ставки в розмірі 356% річних і вище дуже величезні. Це дійсно так. Однак, коли мова йде про невеликий термін кредитування з урахуванням того, що сам договір оформляється хвилин за 10-15, використання подібних продуктів виправдано. Кожен самостійно приймає рішення, хоче він співпрацювати з МФО чи ​​ні.

З яких причин можуть відмовити у видачі позики

Компанії користуються власними методами оцінки платоспроможності та надійності позичальника. В середньому відсоток погоджених кредитів варіюється від 65% до 95% від кількості поданих заявок. Відмова — явище поширене в наступних випадках:

 • Людина недостатньо уважно вичитала всі умови і просто не відповідає вимогам обраної організації. Про деякі вимоги читайте вище.
 • При заповненні анкети були допущені грубі помилки (невірно вказано ІПН, буква в серії паспорта і не тільки), які перевіряючий порахував за недостовірні дані.
 • Позичальник дійсно вказав неправдиву інформацію про себе (збрехав про адресу проживання або місце роботи).
 • За потенційним клієнтом числиться негативна кредитна історія. Причому мова йде не про невеликі прострочення, а непогашених (навіть кілька років тому) боргах.

Причин відмови може бути набагато більше. Багато компаній мають внутрішню базу ненадійних клієнтів. Деякі можуть переглянути, яка кількість кредитів людина встигла оформити раніше. Якщо кредитор вважатиме поточне фінансове навантаження надмірно великим, навіть при позитивній кредитній історії вам можуть відмовити.

Приклад розрахунку відсотків по кредиту

Прорахувати, скільки доведеться заплатити за користування позикою досить просто. Досить знати процентну ставку за договором. наприклад:

Ви запланували отримати в борг 6000 гривень на 2 тижні під 1,5% на добу. Тоді за кожен день кредитування МФО нарахує 6000х1,5% = 90 грн. За 14 днів сума відсотків становитиме 90 х 14 = 1260 грн.

Після вказаного часу потрібно повернути компанії 6000 (тіло кредиту) + 1260 (відсотки) = 7260 гривень.

Пам’ятайте, що МФО не мають права нараховувати понад зазначені в договорі сум ні копійки. Немає ніяких додаткових «страховок» і штрафів, крім відповідальності за прострочення. Якщо обрана компанія вимагає якісь додаткові платежі — відмовтеся від співпраці з нею. Це порушує закон про діяльність кредиторів.

Способи погашення заборгованості

Деякі компанії пропонують користувачам лише один варіант погашення боргу — оплата з банківської картки через особистий аккаунт на сайті МФО. При цьому платити можна з будь-якої картки. Якщо при видачі позики цілодобово на карту дозволено вказувати тільки власні (особисті) реквізити, гасити борги дозволено з карт рідних. Наприклад, борг чоловіка з картки дружини і т.д.

Є організації, які пропонують альтернативні способи закриття кредиту:

 • через термінали окремих організацій;
 • в касі банку;
 • через банкомат.

Користувачеві слід пам’ятати, що банківський платіж може йти не один день. Якщо ви звертаєтеся в касу, робіть це за 3-4 дні до закінчення терміну дії договору, щоб виключити прострочення.

Відповідальність за невиконання фінансових зобов’язань

Існує поширена в деяких колах переконання, що укладений онлайн договір кредитування не має юридичної сили, оскільки немає паперового підтвердження. Це далеко не так. Всі оформлені через інтернет позики вважаються дійсними. Людина, що заповнює анкету, проходить процедуру верифікації (перевірки справжності картки), яка дозволяє на 100% підтвердити, що вона перебувала в його руках на момент оформлення договору. Крім того, використовується унікальний смс-код для підписання договору оферти.

Не платити за взяті на себе фінансові зобов’язання не вийде. Це загрожує неприємними наслідками. Ось тільки деякі з них:

 1. Незважаючи на те, що був прийнятий закон про колекторську діяльність, багато МФО ігнорують вимогу не дзвонити друзям, знайомим і родичам боржників. Вони використовують власні бази даних для того, щоб з’ясувати, з ким і де проживає неблагополучний клієнт, де працює. Дзвінки рідним і колегам роблять серйозний психологічний вплив на боржника, створюють море проблем.
 2. Кредитор має право звернутися до нотаріуса, підтвердити документально факт оформлення онлайн-кредиту і відсутність платежів. В цьому випадку накладається виконавчий напис нотаріуса. З моменту його появи блокуються всі картки фізичної особи, а кошти списуються в рахунок погашення боргу. Попереджати про це людину ніхто не буде — про ІПН він дізнається вже по факту.
 3. Компанія має право на звернення до суду за фактом списання боргу. Якщо буде прийнято судове рішення, вже виконавча служба заарештує ваші рахунки і прийме рішення про порядок погашення боргів. Наприклад, будуть вираховувати до 20% від суми заробітної плати або іншого доходу недбайливого позичальника.

Насправді, найпростіший спосіб уникнути вищеописаних проблем — уважно ставитися до оформлення кредитів, розраховувати власні фінансові можливості, користуватися функціями продовження позики, якщо є така можливість. МФО може внести інформацію про непогашений борг в Бюро кредитних історій. Це надовго (якщо не назавжди) позбавить вас можливості користуватися кредитними продуктами. Жоден банк не погодиться співпрацювати з клієнтом, який одного разу не закрив борг.

Чи можна продовжити термін дії позики

Досить рідко МФО відмовляють клієнтам у можливості продовження терміну дії кредитного договору. У більшості є спеціальна функція — пролонгація. З її допомогою можна уникнути прострочення і пов’язаних з нею штрафних санкцій.

Для того, щоб скористатися пролонгацією, компанії пропонують оплатити нараховані за весь період відсотки. У цьому випадку договір автоматично продовжується на 5, 10 або всі 30 днів. Перед оформленням позики обов’язково уточніть в обраній організації, чи доступна у них подібна функція.