Кредит під 0.01%

Ситуація, коли в гаманці «по нулях», а до зарплати або авансу залишилося більше тижня, знайома кожному українцю. Найпростіший вихід — зайняти потрібну суму у родичів і друзів: вони не візьмуть відсоток. Але турбувати близьких не дуже приємно. І не факт, що в потрібний момент у них виявляться вільні гроші.

Інший варіант — оформити кредит в банку або МФО. Банки беруть порівняно невеликий відсоток, але щоб отримати гроші, позичальникові доведеться пройти «сім кіл пекла» і зібрати значний пакет документів. На розгляд заявки потрібно 1-3 дні. Причому не факт, що рішення буде позитивним.

Мікрофінансові організації (МФО) дотримуються набагато більш лояльної політики. Багато компаній видають перший кредит на картку під 0 відсотків, про рішення клієнту повідомляють вже через 5-10 хвилин.

Зміст:

 1. Поради щодо вибору кредитора
 2. Вимоги до позичальників
 3. Правове регулювання
 4. Умови кредитування
 5. Способи отримання кредиту
 6. Що загрожує позичальникові в разі прострочення
 7. Пролонгація договору

Поради щодо вибору кредитора

В Україні працює понад 900 мікрофінансових організацій. Що головне при виборі, і де краще оформити безвідсотковий кредит онлайн на картку?

Кілька порад, щоб спростити пошук:

 • Співпрацюйте з популярними компаніями. На нашому сайті зібрані пропозиції від перевірених МФО. Ці компанії давно відомі на ринку, дорожать своєю репутацією і діють строго в рамках українського законодавства.
 • Вивчіть умови видачі позик. Основні моменти — перелік необхідних документів, вікові обмеження, максимальна сума кредиту. Зазвичай кредит під 0% можуть оформити тільки нові клієнти. Максимальна сума першої позики становить від 200 до 3000 грн.
 • Дізнайтеся про штрафні санкції. Прострочення в кілька днів часом допускають навіть найвідповідальніші позичальники. Не завжди з власної вини, адже може статися так, що переказ, відправлений вчасно «зависне» в банку. Деякі МФО в перший же день прострочення нараховують величезні штрафи, тоді як інші надають ще кілька днів пільгового періоду, протягом якого відсотки не нараховуються.

На нашому сайті зібрані найкращі пропозиції від МФО, в яких можна оформити кредит під 0 відсотків на карту в Україні. Порівняйте умови і виберіть варіант, який підходить саме вам.

Вимоги до позичальників

На відміну від банків, в мікрофінансових організаціях немає жорсткого відбору потенційних позичальників. При оформленні позики вам не потрібно надавати довідки про доходи, підписи поручителів, заставу, підтверджувати офіційне працевлаштування і т.д.

Отримати кредит може будь-який громадянин України віком від 18 років. Оформлення заявки відбувається на сайті і займає не більше 10 хвилин.

В процесі необхідно заповнити анкету, вказавши основні дані про себе:

 • серійний номер паспорта або ID-карти;
 • ІПН;
 • інформацію про прописку і поточне місце проживання;
 • відомості про зайнятість (місце роботи, середньомісячний дохід);
 • номер банківської картки;
 • контакти (email, номер телефону).

Деякі організації додатково просять надати скани документів і номери телефонів 2-3 знайомих, які зможуть підтвердити надану потенційним клієнтом інформацію.

У порівнянні з банками МФО набагато менш прискіпливі до кредитної історії. Навіть якщо у вас є незакриті кредити, ви з великою ймовірністю зможете отримати позику.

Правове регулювання

З 1 липня 2020 року діяльність мікрофінансових організацій офіційно регулюється Нацбанком України. Інші нормативно-правові акти, на які спираються у своїй роботі МФО, — Закони «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг», «Про споживче кредитування», «Про електронну комерцію».

15 вересня 2020 року Верховна Рада затвердила Закон № 891-ІХ, націлений на підвищення якості надання фінансових послуг небанківськими організаціями. Він вступив в силу з початку 2021 року.

Основні моменти:

 1. Мікропозики, сума яких не перевищує однієї мінімальної місячної зарплати, потрапляють під дію Закону «Про споживче кредитування».
 2. Договір, оформлений онлайн за допомогою одноразового пароля з SMS, прирівнюється до звичайного паперового (Закон «Про електронні довірчі послуги»).
 3. МФО має право передавати персональні дані клієнта третім сторонам, включаючи Бюро кредитних історій (БКІ) і колекторські компанії.
 4. Кредитор не має права в односторонньому порядку приймати рішення про збільшення процентної ставки за договором.
 5. При простроченні штрафи нараховуються на основну суму, але не на відсотки.
 6. Обмежено максимальну кількість «швидких» кредитів, які може оформити людина.

Закон зобов’язує МФО прописувати в договорі повну інформацію про умови надання мікропозик: реальну процентну ставку, повну вартість кредиту, відомості про додаткові послуги, санкції в разі прострочення.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, уважно вивчіть договір перед тим, як поставити електронний підпис. Ні компанія-кредитор, ні хто-небудь ще не має права обмежувати час, який вам потрібно для ознайомлення з договором.

Умови кредитування

Більшість МФО видають позики на схожих умовах. Але деякі відмінності є:

 • максимальний термін кредитування — від 14 до 180 днів;
 • сума — від 250 до 20 000 грн .;
 • прийняття рішення — від 5 до 15 хвилин.

Важливо розуміти, що під терміном «безвідсотковий» зазвичай мається на увазі пільговий кредит під 0.1 або 0.01% в день. Тобто, заплатити кілька гривень за користування позиковими коштами вам все одно доведеться.

З кожним наступним зверненням сума, яку може отримати клієнт, збільшується. У найбільших компаніях можна отримати до 20-30 тис. грн.

Чому МФО може відмовити у видачі позики

Незважаючи на те що в мікрофінансових компаніях отримати кредит набагато простіше, ніж у банку, вони не видають позики всім без розбору. Заявки розглядаються в автоматичному режимі, що виключає «людський фактор». Скорингові системи приймають рішення, спираючись на кілька факторів. Найбільш поширені причини відмови:

 • некоректний номер ІПН або недійсні дані паспорта;
 • вік молодше 18 або старше 65 років;
 • наявність прострочених кредитів в інших МФО або банках;
 • використання чужої кредитної картки;
 • навмисна брехня щодо місця роботи і рівня доходу.

У банківській сфері існує поняття «профіль благонадійного позичальника». Зазвичай це люди старше 25 років, які перебувають у шлюбі, офіційно працевлаштовані, мають особистий автомобіль або нерухомість. Хоча отримати онлайн-кредит може і безробітний студент, саме у тих, хто хоча б частково відповідає даним профілем, шанси на схвалення заявки та надання більшого ліміту максимально високі.

Після відмови повторний розгляд заявки можливий тільки через місяць.

Приклад розрахунку відсотків по кредиту

В процесі оформлення заявки на сайті МФО можна відразу побачити, яку суму ви отримаєте і скільки вам потрібно заплатити в кінці терміну. Однак розрахувати відсотки можна і самостійно.

Припустимо, ви берете 1000 грн. під 0.01% в день на місяць (30 днів). При такій ставці в кінці терміну потрібно повернути 1003 грн. Якщо ж ви оформляєте кредит під 0,1%, підсумкова сума збільшиться до 1030 грн.

Відсотки нараховуються щодня. За дострокове погашення більшість МФО не стягують жодних додаткових комісій. Тому, якщо у вас з’явиться можливість виплатити всю суму раніше, переплата буде значно нижче. Так, якщо при ставці 0,1% в день ви повернете кредит на 1000 грн. не через 30, а через 10 днів, то і відсотки складуть вже не 30, а 10 грн.

Способи отримання кредиту

Мікрофінансові компанії пропонують кілька варіантів видачі позик:

 • на банківську картку (VISA, MasterCard);
 • готівкою в будь-якому відділенні МФО;
 • на електронний гаманець.

Найшвидший і зручний варіант — оформити кредит онлайн під 0 відсотків і отримати гроші на картку. Зазвичай потрібна сума приходить вже через 5-10 хвилин після підписання електронного договору.

Деякі компанії пропонують альтернативні способи видачі позик, крім перерахованих вище. Наприклад, ви можете скористатися кур’єрською доставкою — тоді готівку вам привезуть додому або на роботу.

Що загрожує позичальникові в разі прострочення

Згідно із законом, якщо ви оформили онлайн-кредит після 1 січня 2021 року, загальна сума всіх платежів, включаючи нараховані відсотки, пені та штрафи, не може перевищувати початкову суму позики більш ніж в 2 рази. Тобто, якщо ви взяли у МФО 3000 грн., Максимальна сума, яку кредитор зможе вимагати на законних підставах, становить 6000 грн.

Однак потрібно розуміти, що через максимально лояльні вимоги до позичальників, МФО піддають себе значному ризику неповернення коштів. Тому до тих клієнтів, які допускають значні прострочення або зовсім відмовляються повертати борг, крім штрафів, застосовуються інші санкції.

Ось лише деякі з усіх негативних наслідків для позичальника:

 1. Інформація про прострочений кредит передається в Бюро кредитних історій (БКІ). Надалі отримати позику в МФО, не кажучи вже про банківський кредит, буде непросто.
 2. Погана кредитна історія може стати причиною відмови в прийомі на роботу або видачі візи для поїздки за кордон.
 3. Персональні дані клієнта можуть бути передані колекторським компаніям. Звичайно, вибивати борги силою ніхто не буде. Але виявитися «під прицілом» неприємно: письмові попередження, постійні дзвінки до самого боржника, знайомим і колегам забезпечені.
 4. МФО може подати в суд на позичальника, який принципово відмовляється вирішити питання мирним шляхом. Після цього поверненням боргу займаються вже співробітники виконавчої служби.

Пам’ятайте: жодна МФО не прагне залякати клієнта або задавити його психологічно. В першу чергу компанія хоче повернути свої гроші, тому навіть в тому випадку, якщо з об’єктивних причин ви не можете виплатити всю суму в термін, завжди можна домовитися і знайти компромісне рішення, яке влаштує всі сторони.

Головне — не ігнорувати дзвінки від співробітників МФО і продемонструвати, що ви готові докласти максимум зусиль, щоб виплатити кредит.

Важливий момент — так званий пільговий період. Технічно прострочення починається вже на наступний день після зазначеної в договорі дати, не всі компанії відразу починають нараховувати штрафи. Багато «заморожують» нарахування відсотків на кілька днів.

В першу чергу це зроблено для позичальників, які вчасно внесли гроші, але платіж з якихось причин не пройшов моментально. Максимальний термін обробки транзакцій банками становить 3 дні. Тому, якщо кошти надійдуть до закінчення цього періоду, штрафних санкцій можна уникнути.

Спеціально затримувати платіж вкрай небажано: пеня за прострочення буде нараховуватися щодня. Погашаючи заборгованість, зберігайте документи про оплату — квитанцію або чек. Документи знадобляться при вирішенні спірних питань.

Пролонгація договору

У разі якщо ви оформляли позику під 0 відсотків, але не змогли виплатити її вчасно і вирішили скористатися опцією пролонгації, укладається новий договір. Врахуйте: процентна ставка може бути вище — до 2% в день.

Практично у всіх компаніях продовжувати кредит можна необмежену кількість разів. Обов’язковою умовою пролонгації є повна виплата відсотків за минулий період.

Приклад: ви брали пільговий кредит на 1000 грн. під 0,01 або 0,1%. Можна заплатити 3 або 30 грн. відповідно, а решту (плюс нові відсотки) заплатити пізніше.

Клієнтам, які опинилися в скрутному становищі, часто пропонують реструктуризувати позику. При реструктуризації відсотки припиняють нараховуватися, а загальна сума боргу, включаючи тіло кредиту і відсотки, розбиваються на кілька рівних платежів. Інтервали між виплатами, в залежності від умов, пропонованих конкретною компанією, можуть становити 1-2 тижні.