Кредит без дзвінків

Життя непередбачуване, і нерідко у людей виникають ситуації, коли терміново потрібні гроші. Якщо їх немає де позичити, а банки не готові швидко розглянути заявку, єдино вірне рішення — звернутися за допомогою в мікрофінансову організацію. Переваги такого рішення очевидні — 98% позичальників можуть розраховувати на кредит, рішення про видачу якого приймається за кілька хвилин. Ну, а самі гроші надходять на рахунок позичальника протягом півгодини.

Зміст:

 1. Вибираємо кредитора з розумом
 2. Яким критеріям має відповідати позичальник
 3. Правові аспекти мікрокредитування
 4. Особливості отримання і повернення позик
 5. Штрафні санкції для тих, хто вчасно не повернув борг

Вибираємо кредитора з розумом

У більшості МФО є сайти, так що вибрати підходящий варіант кредитування не складе особливих труднощів. Увага потрібно звертати на умови співпраці, вони можуть істотно відрізнятися. Так, вигідно брати першу позику під нульовий відсоток. Це означає, що після закінчення терміну кредитування ви повернете точно таку ж суму, яку отримали. Але потрібно враховувати, що при нульовому відсотку видається невелика позика, на 5-10 тисяч гривень. Коли потрібна значна сума, варіант з кредитуванням під 0% для новачків розглядати не варто. Серед важливих моментів, на які слід звертати увагу, оформляючи позику, варто відзначити:

 • мінімальний і максимальний розмір кредиту;
 • процентну ставку;
 • мінімальний і максимальний термін кредитування;
 • можливість дострокового повернення коштів;
 • можливість пролонгації;
 • розмір штрафних санкцій за прострочення.

Для багатьох позичальників важливо отримати гроші якомога швидше, тому варто вибирати МФО, які працюють з клієнтами онлайн і видають кредит без дзвінків родичам і на роботу за кілька хвилин. Умови кредитування зазвичай прописуються на сайті, можна вибрати варіант, коли оформляється кредит без дзвінків на картку — гроші зазвичай приходять протягом півгодини.

Яким критеріям має відповідати позичальник

Щоб отримати гроші від МФО, не потрібно брати довідку про доходи та склад сім’ї, пред’являти різні довідки та документи. Досить бути громадянином України віком від 18 років або мати дозвіл на проживання. Соціальний статус позичальника не має принципового значення — мікрофінансовим організація в більшості випадків без різниці, студент ви, домогосподарка або держслужбовець. Питання можуть виникнути хіба що до пенсіонерів — деякі кредитори вводять вікові обмеження для клієнтів і не видають позики людям старше 65-70 років.

Щоб швидко оформити кредит без дзвінків і особистого візиту в офіс компанії, потрібно зареєструватися на сайті обраної МФО і заповнити невелику анкету. Крім паспортних даних в ній вказуються номер банківської картки в будь-якому з українських банків (на неї згодом надійдуть гроші), номер мобільного телефону та адресу електронної пошти для зворотного зв’язку.

У більшості випадків заявки позичальників задовольняються навіть у випадку проблем з кредитною історією. Для співробітників МФО не має значення, чи вчасно їх клієнт розраховувався за попередніми позиками. Виняток становлять випадки, коли борг не погашений, а проти кредитоотримувача порушено адміністративну справу. Це — вагома підстава у відмові для отримання нової позики.

Правові аспекти мікрокредитування

Організації, що видають кредит без дзвінків на картку, діють в правовому полі і повністю захищені законодавством України. Вони мають ті ж права і несуть за свою діяльність таку ж відповідальність, як і інші фінансові установи — банки, фонди, інвестиційні компанії. Це означає, що МФО вправі видавати позики і всі ризики, пов’язані з їх не поверненням, бере на себе. Однак така структура наділена правом запустити механізм стягнення боргів в судовому порядку.

Мікрофінансові організації не займаються збором даних про своїх клієнтів і не мають права поширювати або передавати третім особам отриману інформацію, якщо тільки це не передбачено чинним законодавством. Разом з тим потрібно враховувати, що відомості про прострочення боргових зобов’язань потрапляють в національну базу, яка використовується фінансовими установами при видачі кредитів приватним особам. По ній фахівці відстежують фінансову благонадійність потенційних клієнтів і приймають рішення з питань їх кредитування.

На яку суму можна розраховувати, оформляючи позику без дзвінків

У кожної мікрокредитної організації свої правила, які обов’язково слід вивчити перед тим, як подавати заявку. У більшості випадків перший кредит видається під нульовий відсоток, але його сума рідко перевищує 10 тисяч гривень. Клієнтам, які успішно повернули позику, встановлюється новий ліміт, який може доходити до 30-50 тисяч.

Зазвичай за кожен день використання позики клієнт повинен заплатити від 0,5 до 1,5% — ставки залежать від багатьох факторів, в тому числі і від внутрішньої політики компанії. Розміри і терміни позик також обговорюються. Зазвичай в МФО можна оформити кредит на суму до 20-30 тисяч, але можуть бути винятки — деякі організації готові видати і 100 тисяч гривень без застави та поручителів. Що стосується термінів кредитування, то вони складають, як правило, від 10 до 30 днів.

Щоб зрозуміти, скільки грошей потрібно буде повернути, коли закінчиться термін кредитування, варто скористатися кредитним калькулятором, який є на сайтах багатьох МФО. Також можна розрахувати розмір своїх боргових зобов’язань самостійно. Наприклад, вам потрібно 20 тисяч гривень на 20 днів під 1,5% на добу. Спершу визначаємо, якими будуть відсотки за позикою — 20 000: 100Х1,5Х20 = 6000. Додаємо до отриманої суми «тіло» кредиту. У підсумку виходить, що через 20 днів позичальник замість 20 000 гривень повинен повернути 26 000. Сума солідна, але потрібно враховувати, що ви платите не тільки за користування кредитом, а й за:

 • оперативність видачі коштів;
 • відсутність паперової тяганини;
 • лояльність;
 • можливість отримати гроші, не виходячи з дому.

Якщо немає можливості взяти кредит в банку або гроші потрібні терміново, послуги мікрофінансової організації будуть доречними.

Особливості отримання і повернення позик

У більшості випадків кредит без дзвінків онлайн надходить на банківську картку, номер якої вказується в анкеті при заповненні заявки. При цьому згодом в особистому кабінеті можна додати інші банківські картки і використовувати їх для роботи МФО. Коли гроші зараховані, на електронну пошту або мобільний телефон приходить відповідне повідомлення. Інформація про позику також відображається в особистому кабінеті користувача. При необхідності позику без дзвінка можна отримати готівкою. Для цього слід вказати такий спосіб кредитування в заявці і після її схвалення під’їхати в офіс організації з паспортом.

Повертати кредити зручніше і простіше за все в режимі онлайн через особистий кабінет. Для цього необхідно при виборі способу плати вказати банківську картку, яка прив’язана до аккаунту. Якщо для розрахунків будуть використані інші картки або електронні гаманці, їх слід додати в особистому кабінеті.

Нерідкі випадки, коли позичальники не хочуть афішувати рух коштів по рахунках і вважають за краще повертати позики готівкою. Зробити це найпростіше через банківські термінали, але потрібно враховувати, що комісія за транзакцію може становити до 5% від внесеної суми. До того ж не всі банківські термінали обслуговують ті чи інші МФО. Тому перед тим, як погасити кредит, варто зателефонувати в мікрофінансову організацію і уточнити, де розташований найближчий термінал, через який можна перевести гроші з мінімальною комісією. Також можна повернути позику готівкою, заїхавши в офіс організації.

Вся інформація щодо руху коштів — отримання кредитів і їх погашення — відображається в особистому кабінеті користувача на сайті МФО, а також дублюється за допомогою повідомлень на телефон та електронну пошту. З моменту здійснення платежу до зарахування коштів на рахунок проходить зазвичай кілька хвилин. Але можуть побут збої, тому процес погашення позики потрібно контролювати, інакше в базі даних з’явиться інформація про прострочення платежу, за яким буде нараховуватися пеня.

Штрафні санкції для тих, хто вчасно не повернув борг

Багато хто помилково вважає, що якщо оформили кредит без дзвінків онлайн, то необов’язково повертати гроші вчасно. Деякі і зовсім не планують виконувати взяті на себе фінансові зобов’язання. Підсумок в будь-якому випадку може бути плачевним, так як в подібних випадках МФО діють чітко і швидко.

Почнемо з того, що за кожен день прострочення позики мікрофінансова організація нараховує пеню, яка може становити до 2-3 від виданої суми. Якщо прострочення становить кілька днів, то в цьому немає нічого дивного. Але коли позичальник не повертає борг місяцями, сума пені може в кілька разів перевищити суму кредиту. Звичайно, є шанс реструктуризувати борг, і тоді відсоток по піні повністю або частково будуть списані. Але при цьому залишиться щоденний відсоток за позикою, який все одно доведеться виплачувати.

Тим, хто вирішив довести справу до суду і оголосити себе банкрутом, не варто сподіватися на те, що процес затягнеться, а інфляція нівелює суму заборгованості. У більшості випадків МФО вже через кілька місяців прострочення подають позов, такі справи в суді розглядаються швидко, і виграють їх кредитори. Далі події розвиваються по заздалегідь відомим сценаріями. Можна прямо в суді укласти з кредитором мирову угоду і визначити порядок виплати боргу, але при цьому сума до повернення буде досить значною. Інший варіант — проігнорувати судове засідання і рішення, що дасть невелику відстрочку по часу. Але плата за неї буде занадто висока, так як розраховуватися з мікрофінансовою організацією доведеться не грошима, яке дуже скоро буде описано судовими виконавцями. Третій варіант — оголошення себе банкрутом, але і в цьому випадку борги, хай і частково будуть погашатися за рахунок реалізації майна.

Як би не розвивалися події, але якщо справа доходить до суду, то позичальника чекає не тільки погашення боргів, а й оплата судових витрат. Плюс до всього, він автоматично потрапляє в базу неблагонадійних людей, яким згодом не доводиться розраховувати на отримання кредиту навіть у МФО.

Як уникнути проблем, якщо існує ймовірність прострочення по кредиту

Ніхто не застрахований від неприємностей, і одного разу може статися, що дисциплінований і обов’язковий позичальник не зможе вчасно повернути кредит. Не варто панікувати завчасно і розпродавати майно. Завжди можна скористатися послугою пролонгації, яку сьогодні пропонують багато мікрофінансових організацій.

Продовжити кредит можна на сайті МФО в спеціальному розділі, вказавши термін пролонгації. Ця послуга є безкоштовною, а процентна ставка в більшості випадків залишається незмінною. Іноді вона незначно зростає, але все одно пролонгація в критичній ситуації — найбільш розумне і просте рішення.

Як правило, продовжити користування кредитом можна на термін від 10 до 30 днів. Деякі кредитори пропонують пролонгацію терміном до 2 місяців. Щоб не накопичувати борги і підтвердити свою лояльність, відсотки краще все ж сплатити. Деякі організації продовжують кредит тільки при виконанні цієї умови. Таким чином, виплачуючи відсотки по кредиту можна продовжувати його нескінченну кількість разів до тих пір, поки не з’явиться можливість повернути всю суму цілком. У ситуації, коли позичальник несподівано втрачає дохід або не може якийсь час заробляти гроші за станом здоров’я, пролонгація кредиту — оптимальне рішення.

Звичайно, якщо кредит продовжується, переплати по ньому неминучі. В середньому позичальники віддають від 0,8 до 1.5% від суми боргу на добу. Але при такому розкладі втрати будуть мінімальними, а позичальникові не доведеться мати справу з колекторами і судовими виконавцями, розраховуючись за борговими зобов’язаннями власним майном. Звичайно, краще тверезо оцінювати свої фінансові можливості і не оформляти позики, які неможливо повернути своєчасно. Але якщо трапилося непередбачене, за допомогою пролонгації можна вийти з непростої фінансової ситуації з мінімальними втратами.